Konopné semienka

Konope siate nachádza svoje využitie aj v potravinárstve, kde sa využívajú predovšetkým semená, ktoré majú vysoký obsah olejov. Konopný olej je charakteristický vysokým podielom omega 3 a 6 mastných kyselín (vyznačuje sa ideálnym pomerom (1: 3) esenciálnych mastných kyselín (EMK) omega-3 a omega-6), a to kyseliny linolovej, linolénovej a mastné kyseliny α- linolénovej.

Konopné semienka a konopný olej teda skvelými doplnkami dnešnej stravy, pretože ľudskému organizmu dodávajú nasýtené mastné kyseliny, minerály a vlákninu.

Konopné semienko sa odporúča užívať nielen pri prevencii, ale konzumovať by ho mali aj ľudia pri vyššej fyzickej a psychickej záťaži. Je vedci veľmi oceňované a odporúčajú ho napríklad na kardiovaskulárne ochorenia, metabolické problémy, hormonálne zmeny, správny vývoj mozgu a pamäť, k hydratácii všetkých dôležitých orgánov a pokožky nášho tela, preto sa odporúča pri liečbe lupienky, ekzémov a kožných chorôb. Vďaka účinným látkam, ktoré semienko obsahuje, by ho mali denne užívať aj ľudia, ktorí trpia vážnejšími ochoreniami ako rakovina, AIDS, roztrúsená skleróza, Alzheimerova a Parkinsonova choroba.
Veľmi dôležité je konopné semienko pre dojčiace matky, pretože podporuje laktáciu a zvyšuje množstvo potrebnej kyseliny gamma-linolenovej (GLA) v materskom mlieku. Nezabúdajme tiež na svoje deti, veď semienko hrá dôležitú úlohu v správnom vývoji mozgu, koncentráciu a ľahšiemu učeniu sa novým veciam.
Najnovšie vedecké práce vykonané v posledných rokoch poukazujú na to, že sa tieto dôležité kanabinoidných receptory nachádzajú v centrálnej nervovej sústave, mnohých periférnych tkanivách vrátane imunitného, reprodukčného a zažívacieho systému, v sympatetických gangliách, hormonálnych žľazách, tiež tepnách, pľúcach, srdci, v očiach, kostiach a tiež v pokožke.

Samotná jedna lyžica konopných semienok dodá dospelému človeku minimálnu dennú dávku všetkých potrebných živín. Konopné semienko by teda malo patriť medzi hlavné potravu dospelých a detí.

Konopné semienka lúpané a ich účinky:

  •      prevencia Alzheimerova a Parkinsonova choroba (Brainfood)
  •      pre správny vývoj mozgu a pamäť
  •      pri liečbe lupienky, ekzémov a kožných chorôb
  •      regulujú cholesterol
  •      posilňuje imunitný systém a je veľkou pomocou pre ľudí trpiacich rakovinou, kardiovaskulárnymi chorobami, zakrnením žliaz, problémy s obličkami, kožou, vlasy, nechty
  •      dodáva veľké množstvo energie a podporuje rast svalovej hmoty v spojitosti s cvičením
  •      prispieva k liečbe akné, AIDS, rakovinu

Konopné semienka

Konopná semienka

09.02.2015 22:20
Iná rastlinná strava na celom svete sa sotva môže porovnávať s výživnou hodnotou konopného semienka. Konope má najvyšší podiel esenciálnych nenasýtených kyselín. Olej, ktorý sa získava z konopného semena, obsahuje iba 8% nasýtených kyselín. Vďaka obzvlášť vyváženému pomeru proteínov a esenciálnych...

Diskusná téma: Konopné semienka

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok